Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Sklep
picture E-Sklep
Zegarki
picture Zegarki
Świat Longines
picture Świat Longines
Wyszukiwarka Sklepów
picture Wyszukiwarka Sklepów
Serwis
picture Firma
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr pt

Search

Longines; nowy całkowicie ceramiczny; Longines HydroConquest; Mexico City
2019-04-12
Firma
Longines launches the new all-ceramic version broadening Longines’ HydroConquest in Mexico City

W piątek 12 kwietnia, podczas specjalnego pokazu w butiku Palacio de Hierro w dzielnicy Polanco w Mexico City, Longines zaprezentowało nowy ceramiczny zegarek z serii HydroConquest. Mający swoją światową premierę czasomierz wykonany całkowicie z czarnej ceramiki odsłonił przed zaproszonymi gośćmi i przedstawicielami mediów wiceprezes Longines Charles Villoz.

Dynamiczny profil nowego zegarka uzupełnia linię, którą niedawno rozbudowano o specjalne modele wyposażone w bezel ozdobiony barwioną ceramiczną wstawką. Łącząca w sobie techniczną doskonałość i tradycyjną elegancję, z których słynie szwajcarska marka, kolekcja HydroConquest czerpie inspirację ze świata sportów wodnych.

Longines nadało niedawno linii HydroConquest nowego charakteru, wprowadzając do oferty smukłe modele posiadające bezel upiększony kolorową ceramiczną wstawką. Dziś marka poszła o krok dalej w wykorzystaniu tego wyjątkowego materiału, przedstawiając zegarek wykonany całkowicie z czarnej ceramiki, na którego tarczy dumnie eksponowany jest skład chemiczny w postaci symbolu Zr02. Ten dopracowany od strony technicznej i odporny na zadrapania materiał świetnie współgra ze sportowym wyglądem nowego zegarka HydroConquest. Jego wyrazisty design uwypukla odmienne wykończenie poszczególnych elementów zegarka: matowa tarcza, polerowana koperta, satynowy bezel oraz dekiel łączący satynę z matem.

Stworzona przez Longines legendarna kolekcja sportowych czasomierzy HydroConquest z nawiązką spełnia oczekiwania osób, które nawet na otwartym morzu cenią sobie tradycyjną elegancję typową dla szwajcarskiego producenta. Zachowujący tradycyjną stylistykę zegarków nurkowych nowy model z linii HydroConquest został zainspirowany jedynymi w swoim rodzaju wymaganiami tego sportu. Wodoodporność do głębokości 300 metrów, jednokierunkowy bezel, wkręcana koronka i zapięcie motylkowe z podwójnym zabezpieczeniem tylko podkreślają wyjątkowy styl nowego czasomierza.

zobacz więcej
Turniej Longines Global Champions Tour w Meksyku; Skoki; 2019
2019-04-12
Skoki przez przeszkody
Longines Global Champions Tour of Mexico 2019

Rozegrany w ubiegłą niedzielę w Mexico City drugi etap turnieju Longines Global Champions Tour, którego partnerem tytularnym i oficjalnym sędzią czasowym jest Longines, zakończył się oszałamiającym zwycięstwem belgijskiego jeźdźca Jerome Guery'ego dosiadającego ogiera Quel Homme de Hus. W uznaniu tego wspaniałego osiągnięcia Jerome Guery otrzymał elegancki zegarek szwajcarskiej marki z rąk wiceprezesa Longines Charlesa Villoza.

Weekend pełen sportowych emocji stanowił także doskonałą okazję dla marki Longines do zaprezentowania oficjalnego zegarka turnieju – nowego modelu z legendarnej kolekcji HydroConquest, która łączy w sobie techniczne dopracowane i tradycyjną elegancję, z których słynie marka Longines. Czasomierz ten jest wyposażony w bezel ozdobiony barwioną ceramiczną wstawką, nadającą mu odrobiny blasku i nowoczesnego sznytu.

W piątek 12 kwietnia, podczas specjalnego pokazu w butiku Palacio de Hierro w dzielnicy Polanco w Mexico City, Longines zaprezentowało nowy ceramiczny zegarek z serii HydroConquest. Mający swoją światową premierę czasomierz wykonany całkowicie z czarnej ceramiki odsłonił przed zaproszonymi gośćmi i przedstawicielami mediów wiceprezes Longines Charles Villoz. Na jego tarczy dumnie eksponowany jest skład chemiczny w postaci symbolu Zr02. Ten dopracowany od strony technicznej i odporny na zadrapania materiał świetnie współgra ze sportowym wyglądem nowego zegarka HydroConquest. Jego wyrazisty design uwypukla odmienne wykończenie poszczególnych elementów zegarka: matowa tarcza, polerowana koperta, satynowy bezel oraz dekiel łączący satynę z matem.

zobacz więcej
Nagroda IFHA & Longines Award of Merit; Nagroda; 2019
2019-04-11
Wyścigi konne
IFHA & Longines Award of Merit 2019

Jako oficjalny partner i dostawca oficjalnego zegarka dla Międzynarodowej Federacji Wyścigów Konnych (IFHA), szwajcarski producent zegarków Longines miał zaszczyt wręczyć nagrodę International Award of Merit 2019 Johnowi Messara, pierwszemu Australijczykowi uhonorowanemu tym tytułem.

„Nagroda Award of Merit jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem, ponieważ została mi przyznana przez cenione międzynarodowe gremium – federację IFHA i markę Longines, a znaczna część spośród mojej pracy na przestrzeni ostatnich czterech dekad skupiała się na rozwijaniu australijskiego świata gonitw i hodowli, a także promowaniu naszych dokonań na całym świecie” – podsumował Messara. „Muszę podkreślić przede wszystkim niezachwiane wsparcie mojej żony Kris i czwórki naszych dzieci, wszystkich członków mojego zespołu w Arrowfield – obecnych i byłych, członków zarządu Racing New South Wales i Racing Australia oraz dwóch wspaniałych Ministrów Sportu – Członka Orderu Australii Wielce Szanownego George'a Sourisa i Wielce Szanownego Troya Granta.

Ponadto los obdarzył mnie niezrównaną linią ogierów-czempionów, które rozpędziły moją karierę i nadają tempo na australijskich hipodromach już od ponad 30 lat. Danehill, Redoute's Choice oraz Snitzel – im również pragnę podziękować.”

W poprzednich latach nagrodę Award of Merit otrzymała rodzina Magnier i trener Aidan O'Brien, prowadzący utytułowane irlandzkie stajnie Coolmore i Ballydoyle; legendarny japoński dżokej Yutaka Take; rodzina Romanet, której członkowie są liderami zarówno na francuskiej, jak i międzynarodowej arenie wyścigów konnych; Jim Bolger, wiodący irlandzki trener, właściciel i hodowca koni; Alec Head, były trener czempionów i dyrektor słynnej hodowli koni Haras du Quesnay; Seth Hancock z historycznej hodowli Claiborne Farm w USA; oraz nieżyjący już Marcel Zarour Atanacio, były prezes Południowoamerykańskiej Organizacji na rzecz Promocji Koni Czystej Rasy (OSAF).

Utworzona w 2013 roku nagroda International Award of Merit jest przyznawana wspólnie przez Longines i federację IFHA osobom publicznym, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju świata wyścigów konnych. W ramach partnerstwa z federacją IFHA marka Longines wręcza również parę innych nagród w uznaniu doskonałych wyników w tej dyscyplinie. Zwycięzcy są nagradzani podczas odbywających się przez cały rok ceremonii, w których uczestniczą przedstawiciele wszystkich dyscyplin jeździectwa.

„To dla mnie nieopisany zaszczyt i ogromna przyjemność móc wyróżnić dzisiejszego wieczoru Johna Messara za jego oddanie wyścigom koni czystej rasy, dyscyplinie tak bliskiej naszej marce” – powiedział prezes Longines Walter von Känel. Nasze zamiłowanie do świata sportów konnych umacnia się nieprzerwanie od 140 lat, dzięki czemu dziś jesteśmy głównym partnerem międzynarodowych instytucji i wydarzeń obejmujących wiele różnych dyscyplin: oprócz wyścigów konnych także skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, rajd długodystansowy, powożenie i ujeżdżenie. Co więcej, nasze zaangażowanie w sporty jeździeckie opiera się na wyznawanych przez naszą markę, wspólnych z jeździectwem wartościach: tradycji, elegancji i doskonałości. Stanowi to niemal idealne ucieleśnienie naszej wieloletniej współpracy z IFHA w charakterze oficjalnego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka dla federacji.

Z zamiarem uczczenia dokonań Johna Messara do Australii przybyli przedstawiciele marki Longines oraz kierownictwa Międzynarodowej Federacji Wyścigów Konnych.

„Darzę Johna wielkim szacunkiem, dlatego obecność w Sydney i możliwość wręczenia siódmej już nagrody Longines & IFHA International Award of Merit to dla mnie prawdziwy zaszczyt” – powiedział Louis Romanet, prezes federacji IFHA. Laureaci pierwszych sześciu nagród stanowią najlepsze potwierdzenie dynamicznego i globalnego charakteru współczesnej hodowli i wyścigów konnych. John Messara niewątpliwie zasłużył na przyznaną mu przez Longines oraz IFHA prestiżową nagrodę International Award of Merit 2019.%break%John Messara, laureat nagrody International Award of Merit 2019

Messara od ponad trzydziestu lat jest kluczową postacią w australijskim świecie wyścigów konnych. Jest właścicielem i prezesem stajni Arrowfield Stud w Nowej Południowej Walii. Odnosząca wielkie sukcesy stadnina, założona w 1985 roku, jest ojcem sukcesu wyszukanego przez siebie i zakupionego czempiona reproduktora Danehill, a obecnie właścicielem jego wnuka – czempiona Snitzel.

Na przestrzeni lat Messara pełnił wiele ważnych funkcji, między innymi jako prezes stajni Racing New South Wales (grudzień 2011 - grudzień 2016), pierwszy prezes Racing Australia (styczeń 2014 - grudzień 2016), wiceprezes federacji Asian Racing Federation (2014-2016), prezes organizacji Thoroughbred Breeders Australia (2007-2008) oraz pierwszy prezes stowarzyszenia Aushorse (2001-2008).

Wśród wcześniejszych wyróżnień, jakie otrzymał Messara, warto wspomnieć o dożywotnim członkostwie w Australian Turf Club (2016), przyznanej po raz pierwszy przez Thoroughbred Breeders NSW nagrodzie Heroic Award (2011) oraz mianowaniu w 2008 roku przez rząd na Członka Orderu Australii (AM).

Urodzony w 1947 roku Messara studiował na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii. Po ukończeniu studiów w 1968 roku podjął pracę w biurze rachunkowym Edwin V Nixon & Partners (Arthur Young & Co), a następnie zatrudnił się w firmie Ralph King & Yuill, notowanej na australijskiej giełdzie papierów wartościowych, w imieniu której utworzył jej europejski oddział z siedzibą w Genewie. Gdy wrócił do Australii, w 1973 roku sam został mianowany członkiem giełdy papierów wartościowych w Sydney.

W tym samym roku ożenił się z Kristine. Mają czworo dzieci: doktor Louise Messara; Paul Messara, trener Grupy 1 i kierownik stajni Arrowfield; Michael Messara, dyrektor Grupy Arrowfield; oraz prezenterka i producentka telewizyjna Susanne Gray.

 

 

Longines

Historia siedziby marki Longines w Saint-Imier w Szwajcarii sięga 1832 roku. Jej zegarmistrzowski kunszt zdradza silne przywiązanie do tradycji, elegancji i doskonałości. Szerokie doświadczenie w roli sędziego czasowego w zawodach sportowych na całym świecie i partnera wielu międzynarodowych federacji sportowych pozwoliło Longines zbudować przez lata solidną i trwałą więź ze światem sportu. Znana z wytworności swoich zegarków marka Longines należy do grupy Swatch zrzeszającej najlepszych na świecie producentów czasomierzy. Posługująca się doskonale znanym logo z uskrzydloną klepsydrą marka jest dziś obecna w ponad 150 krajach.

Międzynarodowa Federacja Wyścigów Konnych (IFHA)Międzynarodowa Federacja Wyścigów Konnych (IFHA) to najważniejsza na świecie organizacja zajmująca się międzynarodową rywalizacją sportową koni czystej rasy. Członkami federacji jest 60 krajowych stowarzyszeń wyścigów konnych z całego świata.

Do głównych obszarów działań IFHA należą:

  • opracowanie i aktualizowanie Międzynarodowej umowy w sprawie hodowli, startowania w gonitwach i przyjmowania zakładów (IABRW),
  • opracowanie polityki w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa koni i jeźdźców,
  • planowanie i grupowanie wyścigów międzynarodowych,
  • prowadzenie rankingów,
  • przeciwdziałanie stosowaniu zabronionych substancji i praktyk,
  • ujednolicanie regulaminów wyścigów,
  • certyfikowanie laboratoriów referencyjnych IFHA,
  • wspieranie komercyjnego rozwoju wyścigów konnych na skalę globalną.

IFHA jest jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) należącej do Międzynarodowej Konfederacji Sportów Konnych (IHSC) i jest powiązana ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE).

zobacz więcej
new; all-ceramic version;Longines HydroConquest collection
2019-04-10
Firma
Longines wzbogaca kolekcję Longines HydroConquest o nową, całkowicie ceramiczną odsłonę modelu

Longines niedawno zapewnił swojej linii HydroConquest odrobinę świeżego blasku, tworząc serię eleganckich modeli z pierścieniem lunety zwieńczonym kolorową, ceramiczną wstawką. Dziś, marka idzie krok dalej, korzystając z tego ekskluzywnego materiału do produkcji całkowicie ceramicznego, czarnego modelu, na którego tarczy dumnie widnieje wzór chemicznego związku: ZrO2. Zaawansowany technicznie i odporny na zarysowania materiał perfekcyjnie współgra ze sportowym wyglądem nowego HydroConquest. Jego śmiały styl dodatkowo podkreślają różne rodzaje wykończeń poszczególnych elementów zegarka. Tarcza jest matowa, koperta polerowana, a pierścień lunety ma satynowe powierzchnie.

 

Ceniony reprezentant zegarków sportowych w kolekcji Longines - linia HydroConquest odpowiada na oczekiwania tych, których przyciąga otwarte morze, ale chcą pozostać wierni klasycznej elegancji będącej wizytówką szwajcarskiej marki. Nowy HydroConquest, choć zachowuje tradycyjny styl zegarków do nurkowania, jest inspirowany unikalnymi, współczesnymi wymaganiami tego sportu. Wodoszczelność do 300 metrów, obracający się w jednym kierunku pierścień lunety, zakręcana koronka oraz podwójnie zabezpieczone zapięcie to wszystko cechy, które definiują prawdziwy charakter tego czasomierza.%break%W środku 43 mm koperty pracuje trzywskazówkowy mechanizm automatyczny z datownikiem (L888.3) stworzony specjalnie dla Longines. Promieniująca biel Super-LumiNova® pokrywającej indeksy i wskazówki świetnie kontrastuje z głęboką czernią tarczy. Nowy HydroConquest dla optymalnego komfortu jest wyposażony w pasek z czarnej gumy z możliwością precyzyjnej regulacji.

 

Reprezentująca silną osobowość i wyszukane linie, całkowicie ceramiczna wersja modelu zajmie należne sobie miejsce na nadgarstkach miłośników sportów wodnych, którzy zapragną połączyć wydajność z elegancją.

zobacz więcej
Finał Longines FEI Jumping World Cup™ Göteborg 2019; Skoki; 2019
2019-04-07
Skoki przez przeszkody
Longines FEI Jumping World Cup™ Finals Gothenburg 2019

7 kwietnia 2019 roku Szwajcar Steve Guerdat w siodle Alamo dał wspaniały popis umiejętności jeździeckich podczas finału pucharu Longines FEI Jumping World CupTM na Scandinavium Arena w Göteborgu. Jego rodak Martin Fuchs, startujący na Clooney 51, zajął drugą pozycję, pokonując Szweda Pedera Fredricsona na Catch Me Not S. Jako oficjalny sędzia czasowy marka Longines była świadkiem imponującego występu nagrodzonych zawodników w trakcie zakończonego właśnie sezonu 2018/2019. Pierwsza trójka sportowców otrzymała z rąk wiceprezesa ds. marketingu Matthieu Baumgartnera eleganckie czasomierze szwajcarskiej marki.

 

W ten sam weekend Longines uczestniczyło także w finale pucharu w ujeżdżeniu FEI Dressage World Cup, podczas którego nie zabrakło ani emocjonujących chwil, ani zachwycającej elegancji. Ten prestiżowy tytuł przypadł Isabell Werth z Niemiec, która wystąpiła na Weihegold Old, wspólnie imponując zgromadzonej widowni precyzyjnym występem. Pozostałe dwa stopnie podium zajęły odpowiednio Amerykanka Laura Graves na Verdades oraz Niemka Helen Langehanenberg na Damsey FRH.

 

Tegoroczny finał pucharu stanowił też dla obserwatorów widowiska doskonałą okazję do bliższego poznania oficjalnego zegarka zawodów – nowego modelu z kultowej kolekcji HydroConquest, który łączy w sobie techniczną doskonałość ze sportową sylwetką i pełnym elegancji stylem. W 2018 roku tę linię modelową uzupełniły nowe czasomierze zachowujące tradycyjną stylistykę zegarków nurtowych, inspirowane specjalnymi wymaganiami, jakie musi spełnić sprzęt przeznaczony dla nurków. Model prezentowany w Göteborgu jest wyposażony w jasnoniebieską tarczę oraz zaawansowany konstrukcyjnie ceramiczny bezel dopasowany kolorystycznie do tarczy.

zobacz więcej
EEF; Skoki przez przeszkody; Longines i Europejska Federacja Jeździecka przedłużają współpracę
2019-04-05
Skoki przez przeszkody
Longines and the European Equestrian Federation renew their collaboration

Longines wraz z Europejską Federacją Jeździecką (EEF) mają przyjemność ogłosić przedłużenie współpracy. Według nowego porozumienia partnerzy będą w dalszym ciągu rozwijać sporty jeździeckie, a przy tym promować uczciwe i bezpieczne zmagania sportowe, kładąc silny nacisk na dobro zawodników oraz koni. Szwajcarski producent zegarków od 2015 roku pełni rolę oficjalnego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka federacji EEF, a także partnera tytularnego rankingu Longines EEF Rankings oraz programu Longines EEF Brotherhood Programme.

 

Theo Ploegmakers, prezes federacji EEF, tak komentuje przedłużenie umowy partnerskiej: „Mam zaszczyt poinformować Państwa, że marka Longines przedłużyła umowę, na mocy której jest oficjalnym partnerem federacji EEF. Marka Longines jest znana z długiej historii zaangażowania w sporty jeździeckie, a współpraca ta w znaczący sposób wspiera naszą misję polegającą na promowaniu jeździectwa w Europie.”

 

Wiceprezes ds. marketingu Longines Matthieu Baumgartner dodaje: „Bardzo cieszy nas odnowienie współpracy z federacją EEF w charakterze jej oficjalnego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka. Partnerstwo to nie tylko pomaga rozwijać sporty konne na całym kontynencie, ale także umacnia naszą wieloletnią obecność w uniwersum jeździectwa.”%break%Zaangażowanie Longines w dyscypliny jeździeckie sięga 1869 roku, kiedy powstał zegarek kieszonkowy z wygrawerowanym wizerunkiem dumnego końskiego łba. W 1912 roku szwajcarska firma nawiązała po raz pierwszy współpracę z organizatorami międzynarodowych zawodów w skokach przez przeszkody w Portugalii. Dziś marka Longines angażuje się w takie dyscypliny jeździeckie jak skoki przez przeszkody, gonitwy płaskie, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżenie i rajdy długodystansowe.

 

Federacja EEF to nastawiona progresywnie, niezależna organizacja, której misją jest pełne wykorzystanie potencjału oraz rozwój jeździectwa na całym kontynencie europejskim. Program EEF Brotherhood, zainicjowany w niemieckim Essen w 2013 roku, ma na celu usprawnienie przepływu fachowej wiedzy. W ramach programu rozwinięte federacje krajowe udzielają wsparcia technicznego, teoretycznego i/lub administracyjnego pozostałym federacjom w regionie. Federacja krajowa może jednocześnie pomagać, jak i korzystać z pomocy innych.

zobacz więcej
Dodano produkt do porównania!

Proszę wybrać inny zegarek do porównania.

Możesz porównać ze sobą maksymalnie trzy zegarki

Usunąłeś produkt %REF% z listy produktów do porównania
Wyczyściłeś listę produktów do porównania
Uwaga

Działanie porównywarki ogranicza się do 3 pozycji

OK

Czy na pewno chcesz usunąć ten produkt?

Czy na pewno chcesz usunąć wszystko?

Anuluj
OK