Go to Main Navigation Go to Content Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Sklep
picture E-Sklep
Zegarki
picture Zegarki
Świat Longines
picture Świat Longines
Wyszukiwarka Sklepów
picture Wyszukiwarka Sklepów
Serwis
picture Firma
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr pt

Search

Longines Hahnenhkam Future Champions; Team Tirol; Kitzbühel; Alpine Skiing; 2020
2020-01-23
Narciarstwo alpejskie
Longines Hahnenhkam Future Champions

The Swiss watch brand Longines was proud to time the 2020 edition of the Longines Future Hahnenkamm Champions race, held in the context of the legendary FIS Alpine World Cup leg in Kitzbühel.  This year, Team Tirol claimed the coveted title, while Team Austria 2 and Team Austria 1 finished second and third respectively. As a recognition for the great performance, each member of the winning team received a Longines timepiece.

In total, eight mixed teams of athletes aged under 16 years old took part in this event, comprising a giant slalom and a slalom race.

zobacz więcej
Puchar Świata Mężczyzn FIS Alpine Ski World Cup w Wengen; Narciarstwo alpejskie; 2020
2020-01-19
Narciarstwo alpejskie
Puchar Świata Mężczyzn FIS Alpine Ski World Cup w Wengen

Jako oficjalny partner i sędzia czasowy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), marka Longines z przyjemnością nagrodziła eleganckimi zegarkami trzech najlepszych zawodników w trzech zjazdach rozegranych w miniony weekend w Wengen. W piątek Austriak Matthias Mayer wygrał kombinację alpejską, natomiast w niedzielę Szwajcar Beat Feuz zdobył swój trzeci Puchar Świata w biegu zjazdowym (2012, 2018 i 2020) na oczach rozentuzjazmowanego tłumu. Doskonałym zwieńczeniem weekendu był drugi w tym sezonie triumf Clémenta Noëla z Francji w slalomie.

zobacz więcej
Luigi Baleri; Longines Owner of the Year 2019
2020-01-17
Skoki przez przeszkody
Właściciel Luigi Baleri nagrodzony tytułem Longines Owner of the Year 2019

Dosiadany przez Szwajcara Martina Fuchsa, zdobywcę indywidualnego tytułu w Mistrzostwach Europy, srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich oraz lidera Rankingu Longines w skokach przez przeszkody, koń Clooney 51, który w ogromnej mierze przyczynił się do tego zwycięstwa, ponownie odniósł serię sukcesów w roku 2019. Na liście wyczynów znalazł się wspaniały i emocjonujący występ podczas europejskich mistrzostw Longines FEI Jumping European Championships w Rotterdamie (Holandia), który przyniósł mu złoto oraz wygrana w pięciogwiazdkowych zawodach Grand Prix w Lyonie (Francja), Wellington (USA), Basel (Szwajcaria) oraz w Genewie (Szwajcaria). Imponujący szary wałach, wciąż z Martinem Fuchsem w siodle, zdobył także drugie miejsce podczas finału pucharu Longines FEI Jumping World CupTM w szwajcarskim Göteborgu.

 

Przewodniczący klubu właścicieli koni skokowych Jumping Owners Club, Dominique Mégret, był wysoce zadowolony z nowego sukcesu Luigi Baleriego w 2019 r. "Zdobycie raz w życiu tytułu Longines Owner of the Year jest już samo w sobie wspaniałym dokonaniem. Otrzymanie tego trofeum dwa razy z rzędu to po prostu coś niezwykłego!" powiedział Dominique Mégret. "Jako Przewodniczący klubu JOC byłem oczywiście bardzo dumny z tego, że wysiłki jednego z naszych członków zostały docenione. Ale przede wszystkim, osiągnięcie to pokazuje jak duże znaczenie mają lojalność, wiara w możliwości zespołu i wzajemny szacunek. Silna, pozytywna i długotrwała więź, jaką Luigi nawiązał ze swoim jeźdźcem oraz pozostałymi członkami drużyny jest z pewnością czynnikiem, który w bardzo dużym stopniu wpłynął na te wyjątkowe wyniki. Budowanie owocnej, długotrwałej i opartej na partnerstwie relacji jest tym, do czego powinien dążyć każdy jeździec."

 

Matthieu Baumgartner, wiceprezes ds. marketingu Longines, tak komentuje wydarzenie: "Będąc Oficjalnym Partnerem Jumping Owners Club, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z tego, że nasza współpraca rozpoczęła się od wręczenia nagrody Longines Owner of the Year 2019 Luigi Baleriemu. Jego sukcesy odniesione w najważniejszych wydarzeniach 2019 r., a w szczególności podczas zawodów Longines FEI World CupTM, jak również w trakcie mistrzostw Longines FEI Jumping European Championships, mówią same za siebie. W imieniu marki Longines chciałbym wyrazić nasze serdeczne gratulacje dla niego i jego drużyny i życzyć samych sukcesów w nadchodzących latach.

 

Nagroda, w postaci oryginalnej rzeźby z brązu przedstawiającej skaczącego konia, została wręczona Luigi Baleriemu przez Christophe'a Jeannereta, kierownika marki Longines w Szwajcarii, oraz Przewodniczącego klubu JOC, Dominique'a Mégreta, na głównej arenie Longines CSI5* Basel, w obecności wszystkich osób skupionych wokół Baleriego i jego koni, w tym Martina Fuchsa. Luigi Baleri otrzymał również zegarek Longines.

 

Kolejni dwaj wybrani w rankingu właściciele to, na drugim miejscu, stajnia Stuteri Arch i Charlotte Söderström (właścicielka H&M All In, H&M Christian K oraz H&M Indiana dosiadanych przez reprezentujących Szwecję Pedera Fredricsona i Malin Baryard-Johnsson), zdobywczyni tytułu Owner of the Year w 2017 roku, oraz, na miejscu trzecim, Ann C. Thompson (właścicielka Balou du Reventon, Important de Muze i Romeo 88, ujeżdżanych przez Irlandczyka Darragha Kenny'ego).

 

zobacz więcej
Szwajcarska marka zegarków Longines; partner; CHI Al Shaqab
2020-01-17
Skoki przez przeszkody
Szwajcarska marka zegarków Longines partnerem CHI Al Shaqab

Longines z prawdziwą dumą przyjmuje rolę partnera prezentującego, oficjalnego sędziego czasowego i dostawcy oficjalnego zegarka dla konkursu CHI Al Shaqab, a także głównego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka dla turnieju Longines Hathab – Qatar Equestrian Tour.

Organizowany od 2013 roku konkurs CHI Al Shaqab, jako jedyne tego rodzaju zawody hippiczne organizowane na Bliskim Wschodzie, każdego roku gromadzi najlepszych miejscowych i zagranicznych jeźdźców, którzy rywalizują ze sobą w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu oraz paraujeżdżeniu.

Khalifa Al Attiya, dyrektor wykonawczy ośrodka Al Shaqab i prezes CHI Al Shaqab, powiedział: Ośrodek Al Shaqab z czystą przyjemnością nawiązuje długofalową współpracę z Longines, globalną marką o ugruntowanej pozycji, znanej szczególnie dobrze ze swojego zaangażowania w jeździectwo. Działamy razem już od jakiegoś czasu. Począwszy od 2013 roku gościmy każdego roku w Al Shaqab zawody Longines Global Champions Tour. Nasza kooperacja osiągnie zupełnie nowy, jeszcze wyższy poziom wraz z nadaniem Longines prawa do nazwania głównej areny Al Shaqab i prawa do korzystania z nazwy naszego najważniejszego wydarzenia, czyli CHI Al Shaqab. To z pewnością podniesie renomę konkursu CHI Al Shaqab w świecie sportów konnych.

Matthieu Baumgartner, wiceprezes Longines ds. marketingu, zadeklarował: Cieszy nas przede wszystkim możliwość dalszego umacniania naszych stosunków i szansa na bliższą współpracę z ośrodkiem Al Shaqab, członkiem fundacji Qatar Foundation. Z niecierpliwością oczekujemy wcielenia w życie nowego partnerstwa w roli partnera prezentującego, oficjalnego sędziego czasowego i dostawcy oficjalnego zegarka dla konkursu CHI Al Shaqab, jak również głównego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka dla turnieju Longines Hathar Qatar Equestrian Tour. Współpraca ta cementuje pasję, jaką od dobrych 150 lat darzymy w Longines świat sportów konnych.

Konkurs CHI Al Shaqab sygnowany marką Longines odbędzie się w Dosze w dniach 27-29 lutego 2020 roku.%break%Al Shaqab

Od momentu założenia w 1992 roku ośrodek Al Shaqab niestrudzenie dążył do utworzenia w oparciu o katarską tradycję hodowli koni arabskich wiodącego na świecie centrum dla profesjonalistów z dziedziny jeździectwa, jednocześnie oferując ciekawe doświadczenia miejscowej społeczności. Silna globalna pozycja oznacza nie tylko zachowanie, doskonalenie i promowanie rasy koni arabskich, ale także zachęcanie ludzi do angażowania się w tradycyjne, ważne kulturowo sporty konne. Obecnie imponujący ośrodek Al Shaqab, zaprojektowany w niepowtarzalnej formie przypominającej kształtem podkowę, zajmuje aż 980 tysięcy metrów kwadratowych. Na wskroś nowoczesna arena główna, obejmująca zarówno część zadaszoną, jak i przestrzeń na świeżym powietrzu, może pomieścić ponad 5000 widzów, umożliwia organizację ważnych wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie i sprawia, że Al Shaqab jest nieodłączną częścią zyskującego reputację na scenie międzynarodowej Kataru. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.alshaqab.com

zobacz więcej
Longines CSI 5* Basel; Skoki; 2020
2020-01-17
Skoki przez przeszkody
Longines CSI 5* Basel

Longines pełni rolę oficjalnego partnera, oficjalnego sędziego czasowego i dostawcy oficjalnego zegarka dla Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI). Marka jest również partnerem tytularnym cyklu Ligi Europy Zachodniej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody Longines FEI Jumping World Cup™. W trakcie rozegranej w niedzielę szwajcarskiej, niezwykle spektakularnej rundy tej serii najlepszym duetem okazał się Szwajcar Steve Guerdat na Victorio des Frotards, pokonując Francuza Julliena Epaillarda na Queeletcie oraz Belga Pietera Devosa na Aparcie, którzy zajęli odpowiednio drugą i trzecią pozycję. Zwycięzca w nagrodę otrzymał elegancki zegarek marki Longines.

 

Piątkowe Longines Grand Prix również zdominował Steve Guerdat w siodle Victorio des Frotards, a kolejne lokaty wywalczyli odpowiednio Denis Lynch z Irlandii na GC Chopin's Bushi oraz Niels Bruynsels z Belgi na Illusionata van't Meulenhof. Z tej okazji Luigi Baleri, pochodzący ze Szwajcarii właściciel najwyżej ocenianego konia Clooney 51, został nagrodzony pucharem Longines Owner of the Year 2019. Nagroda ta jest przyznawana za godne uwagi zaangażowanie właścicieli w trenowanie sportowych koni skokowych.

 

Oficjalnym zegarkiem tegorocznych zawodów jest elegancki model damski pochodzący z kolekcji Conquest Classic, która zręcznie łączy nowoczesność z charakterystyczną dla marki wytwornością. Elegancki i smukły czasomierz jest nie tylko zdecydowanie kobiecy, ale też wspaniale manifestuje swoją współczesność. Zegarek o średnicy 34 mm mieści kwarcowy mechanizm w wysadzanej diamentami, stalowej kopercie. Srebrną tarczę wykończoną promienistym szlifem ozdobiono 12 indeksami z różowego złota.

 

Longines podpisało umowę o współpracy z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) z siedzibą w Lozannie, na podstawie której szwajcarska marka będzie pełnić dla federacji funkcję głównego partnera, oficjalnego sędziego czasowego oraz dostawcy oficjalnego zegarka. W rezultacie nawiązanej kooperacji marka Longines została partnerem tytularnym Ligi Europy Zachodniej, Ligi Ameryki Północnej oraz Ligi Chińskiej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody Longines FEI Jumping World Cup™. Tego typu porozumienia i partnerstwa ugruntowują mające wieloletnią tradycję zaangażowanie marki w sporty jeździeckie i stawiają ją na pozycji poważanego zawodnika w tej dziedzinie. Ze światem jeździectwa marka Longines jest związana od początku swego istnienia. Najstarszy znany zegarek Longines ozdobiony motywami jeździeckimi pochodzi z 1869 roku. Otworzył on serię atrakcyjnych zegarków kieszonkowych inspirowanych hippiką. Wczesne związki marki z końmi zachęciły mistrzów zegarmistrzostwa z Saint-Imier do poszukiwania nowych rozwiązań dla sportowego pomiaru czasu podczas konkursów jeździeckich. W 1878 roku marka ze skrzydlatą klepsydrą opracowała swój pierwszy mechanizm chronografu – legendarny 20H. Natomiast w 1912 roku szwajcarski producent zegarków po raz pierwszy uczestniczył w organizacji pokazu jeździeckiego. Obecnie Longines z pasją wspiera jeździectwo i jego różnorodne dyscypliny.

zobacz więcej
Longines; elegant timepiece; 1940; The Longines Heritage Classic Chronograph 1946
2020-01-06
Inne
Longines nadaje nowe życie eleganckiemu zegarkowi z lat 40. XX wieku: The Longines Heritage Classic Chronograph 1946

Longines rozbudowuje segment Heritage o nową reedycję zegarka z przeszłości. Inspiracją dla The Longines Heritage Classic Chronograph 1946 jest model z lat 40. XX wieku. W tym okresie szwajcarska marka stworzyła serię eleganckich czasomierzy. Zegarki były bardzo zaawansowane technicznie, jak na swój czas. Modele o ponadczasowej, subtelnej i stylistyce wciąż fascynują koneserów zegarmistrzostwa vintage.

W 40 mm kopercie ze stali szlachetnej The Longines Heritage Classic Chronograph 1946 zamknięto mechanizm automatyczny stworzony specjalnie dla marki Longines (L895.5).

W nawiązaniu do wzornictwa zegarka, który stanowił inspirację dla nowego modelu, czasomierz posiada opalizująco srebrzystą, delikatnie wypukłą tarczę z precyzyjnie tłoczonymi licznikami, 30-minutowym chronografu i małym sekundnikiem. Wierne stylowi epoki są także harmonijnie ułożone cyfry arabskie w wykroju „dolphin” zapisanym kursywą. Na godzinie 12., na tarczy naniesiono subtelne, historyczne logo LONGINES. Piękną twarz eleganckiego modelu uzupełniają wskazówki w kształcie liści wykonane z barwionej na niebiesko stali. Całość wieńczy szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Model wyposażono w półmatowy, czarny pasek skórzany charakteryzujący się gładką teksturą i wykończeniem w stylu vintage.

zobacz więcej
Dodano produkt do porównania!

Proszę wybrać inny zegarek do porównania.

Możesz porównać ze sobą maksymalnie trzy zegarki

Usunąłeś produkt %REF% z listy produktów do porównania
Wyczyściłeś listę produktów do porównania
Uwaga

Działanie porównywarki ogranicza się do 3 pozycji

OK

Czy na pewno chcesz usunąć ten produkt?

Czy na pewno chcesz usunąć wszystko?

Anuluj
OK