Finał Pucharu Świata w Łucznictwie 2018

Łucznictwo
2018-09-30

Longines Prize for Precision: uznanie dla doskonałości

Dyscyplina sportu, jaką jest łucznictwo, reprezentuje wartości cenione przez markę Longines – tradycję, elegancję i doskonałość. Aby odnieść sukces, zawodnicy muszą zapanować nad łukiem i strzałą poprzez koncentrację, równowagę i dokładność. Szwajcarska marka od 2008 roku z dumą pełni rolę Oficjalnego Partnera i Sędziego Czasowego sezonu Pucharu Świata w Łucznictwie. Zmagania rozpoczęły się w kwietniu w Szanghaju (Chiny), następnie przeniosły się do Antalyi (Turcja) i Salt Lake City (Stany Zjednoczone). W czwartym i ostatnim etapie Pucharu Świata w Łucznictwie rozgrywanym w Berlinie 32 najlepszych zawodników wywalczyło przepustkę do finału Pucharu Świata w Łucznictwie Samsun 2018.

W niedzielę 30 września na zakończenie sezonu Pucharu Świata w Łucznictwie, po finałach strzelania z łuku klasycznego, marka Longines wręczyła wyróżnienie Longines Prize for Precision. W rozgrywkach Pucharu Świata 2018 największą precyzją wykazali się łucznicy pochodzący z Korei Południowej: Hye Jin Chang w rywalizacji kobiet oraz Woo Seok Lee w rywalizacji mężczyzn. Oboje zdobyli najwięcej „dziesiątek” podczas kwalifikacji i turniejów rozgrywanych w sezonie, a w nagrodę za to osiągnięcie otrzymali trofeum Longines Prize for Precision, zegarek Longines oraz czek.

Oficjalnym Zegarkiem zawodów w Samsun został model Conquest V.H.P. „Very High Precision” ze srebrną tarczą. Czasomierz ten został wyposażony w wyjątkowy mechanizm znany z wysokiego stopnia precyzji (± 5 sekund na rok) oraz możliwości resetowania wskazówek po uderzeniu lub narażeniu na działanie pola magnetycznego. Do tych atrakcyjnych funkcji należy jeszcze dodać baterię o bardzo długiej żywotności oraz wieczny kalendarz.