Go to Main Navigation Go to Content Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Sklep
picture E-Sklep
Zegarki
picture Zegarki
Świat Longines
picture Świat Longines
Wyszukiwarka Sklepów
picture Wyszukiwarka Sklepów
Serwis
picture Firma
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ko pl zh-Hans zh-Hant ja ru th tr pt

Search

IFHA & Longines Award of Merit 2019

Wyścigi konne
2019-04-11

John Messara otrzymał od Longines i IFHA nagrodę Award of Merit 2019

Jako oficjalny partner i dostawca oficjalnego zegarka dla Międzynarodowej Federacji Wyścigów Konnych (IFHA), szwajcarski producent zegarków Longines miał zaszczyt wręczyć nagrodę International Award of Merit 2019 Johnowi Messara, pierwszemu Australijczykowi uhonorowanemu tym tytułem.

„Nagroda Award of Merit jest dla mnie szczególnym wyróżnieniem, ponieważ została mi przyznana przez cenione międzynarodowe gremium – federację IFHA i markę Longines, a znaczna część spośród mojej pracy na przestrzeni ostatnich czterech dekad skupiała się na rozwijaniu australijskiego świata gonitw i hodowli, a także promowaniu naszych dokonań na całym świecie” – podsumował Messara. „Muszę podkreślić przede wszystkim niezachwiane wsparcie mojej żony Kris i czwórki naszych dzieci, wszystkich członków mojego zespołu w Arrowfield – obecnych i byłych, członków zarządu Racing New South Wales i Racing Australia oraz dwóch wspaniałych Ministrów Sportu – Członka Orderu Australii Wielce Szanownego George'a Sourisa i Wielce Szanownego Troya Granta.

Ponadto los obdarzył mnie niezrównaną linią ogierów-czempionów, które rozpędziły moją karierę i nadają tempo na australijskich hipodromach już od ponad 30 lat. Danehill, Redoute's Choice oraz Snitzel – im również pragnę podziękować.”

W poprzednich latach nagrodę Award of Merit otrzymała rodzina Magnier i trener Aidan O'Brien, prowadzący utytułowane irlandzkie stajnie Coolmore i Ballydoyle; legendarny japoński dżokej Yutaka Take; rodzina Romanet, której członkowie są liderami zarówno na francuskiej, jak i międzynarodowej arenie wyścigów konnych; Jim Bolger, wiodący irlandzki trener, właściciel i hodowca koni; Alec Head, były trener czempionów i dyrektor słynnej hodowli koni Haras du Quesnay; Seth Hancock z historycznej hodowli Claiborne Farm w USA; oraz nieżyjący już Marcel Zarour Atanacio, były prezes Południowoamerykańskiej Organizacji na rzecz Promocji Koni Czystej Rasy (OSAF).

Utworzona w 2013 roku nagroda International Award of Merit jest przyznawana wspólnie przez Longines i federację IFHA osobom publicznym, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju świata wyścigów konnych. W ramach partnerstwa z federacją IFHA marka Longines wręcza również parę innych nagród w uznaniu doskonałych wyników w tej dyscyplinie. Zwycięzcy są nagradzani podczas odbywających się przez cały rok ceremonii, w których uczestniczą przedstawiciele wszystkich dyscyplin jeździectwa.

„To dla mnie nieopisany zaszczyt i ogromna przyjemność móc wyróżnić dzisiejszego wieczoru Johna Messara za jego oddanie wyścigom koni czystej rasy, dyscyplinie tak bliskiej naszej marce” – powiedział prezes Longines Walter von Känel. Nasze zamiłowanie do świata sportów konnych umacnia się nieprzerwanie od 140 lat, dzięki czemu dziś jesteśmy głównym partnerem międzynarodowych instytucji i wydarzeń obejmujących wiele różnych dyscyplin: oprócz wyścigów konnych także skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, rajd długodystansowy, powożenie i ujeżdżenie. Co więcej, nasze zaangażowanie w sporty jeździeckie opiera się na wyznawanych przez naszą markę, wspólnych z jeździectwem wartościach: tradycji, elegancji i doskonałości. Stanowi to niemal idealne ucieleśnienie naszej wieloletniej współpracy z IFHA w charakterze oficjalnego partnera i dostawcy oficjalnego zegarka dla federacji.

Z zamiarem uczczenia dokonań Johna Messara do Australii przybyli przedstawiciele marki Longines oraz kierownictwa Międzynarodowej Federacji Wyścigów Konnych.

„Darzę Johna wielkim szacunkiem, dlatego obecność w Sydney i możliwość wręczenia siódmej już nagrody Longines & IFHA International Award of Merit to dla mnie prawdziwy zaszczyt” – powiedział Louis Romanet, prezes federacji IFHA. Laureaci pierwszych sześciu nagród stanowią najlepsze potwierdzenie dynamicznego i globalnego charakteru współczesnej hodowli i wyścigów konnych. John Messara niewątpliwie zasłużył na przyznaną mu przez Longines oraz IFHA prestiżową nagrodę International Award of Merit 2019.

John Messara, laureat nagrody International Award of Merit 2019

Messara od ponad trzydziestu lat jest kluczową postacią w australijskim świecie wyścigów konnych. Jest właścicielem i prezesem stajni Arrowfield Stud w Nowej Południowej Walii. Odnosząca wielkie sukcesy stadnina, założona w 1985 roku, jest ojcem sukcesu wyszukanego przez siebie i zakupionego czempiona reproduktora Danehill, a obecnie właścicielem jego wnuka – czempiona Snitzel.

Na przestrzeni lat Messara pełnił wiele ważnych funkcji, między innymi jako prezes stajni Racing New South Wales (grudzień 2011 - grudzień 2016), pierwszy prezes Racing Australia (styczeń 2014 - grudzień 2016), wiceprezes federacji Asian Racing Federation (2014-2016), prezes organizacji Thoroughbred Breeders Australia (2007-2008) oraz pierwszy prezes stowarzyszenia Aushorse (2001-2008).

Wśród wcześniejszych wyróżnień, jakie otrzymał Messara, warto wspomnieć o dożywotnim członkostwie w Australian Turf Club (2016), przyznanej po raz pierwszy przez Thoroughbred Breeders NSW nagrodzie Heroic Award (2011) oraz mianowaniu w 2008 roku przez rząd na Członka Orderu Australii (AM).

Urodzony w 1947 roku Messara studiował na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii. Po ukończeniu studiów w 1968 roku podjął pracę w biurze rachunkowym Edwin V Nixon & Partners (Arthur Young & Co), a następnie zatrudnił się w firmie Ralph King & Yuill, notowanej na australijskiej giełdzie papierów wartościowych, w imieniu której utworzył jej europejski oddział z siedzibą w Genewie. Gdy wrócił do Australii, w 1973 roku sam został mianowany członkiem giełdy papierów wartościowych w Sydney.

W tym samym roku ożenił się z Kristine. Mają czworo dzieci: doktor Louise Messara; Paul Messara, trener Grupy 1 i kierownik stajni Arrowfield; Michael Messara, dyrektor Grupy Arrowfield; oraz prezenterka i producentka telewizyjna Susanne Gray.

 

 

Longines

Historia siedziby marki Longines w Saint-Imier w Szwajcarii sięga 1832 roku. Jej zegarmistrzowski kunszt zdradza silne przywiązanie do tradycji, elegancji i doskonałości. Szerokie doświadczenie w roli sędziego czasowego w zawodach sportowych na całym świecie i partnera wielu międzynarodowych federacji sportowych pozwoliło Longines zbudować przez lata solidną i trwałą więź ze światem sportu. Znana z wytworności swoich zegarków marka Longines należy do grupy Swatch zrzeszającej najlepszych na świecie producentów czasomierzy. Posługująca się doskonale znanym logo z uskrzydloną klepsydrą marka jest dziś obecna w ponad 150 krajach.

Międzynarodowa Federacja Wyścigów Konnych (IFHA)Międzynarodowa Federacja Wyścigów Konnych (IFHA) to najważniejsza na świecie organizacja zajmująca się międzynarodową rywalizacją sportową koni czystej rasy. Członkami federacji jest 60 krajowych stowarzyszeń wyścigów konnych z całego świata.

Do głównych obszarów działań IFHA należą:

  • opracowanie i aktualizowanie Międzynarodowej umowy w sprawie hodowli, startowania w gonitwach i przyjmowania zakładów (IABRW),
  • opracowanie polityki w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa koni i jeźdźców,
  • planowanie i grupowanie wyścigów międzynarodowych,
  • prowadzenie rankingów,
  • przeciwdziałanie stosowaniu zabronionych substancji i praktyk,
  • ujednolicanie regulaminów wyścigów,
  • certyfikowanie laboratoriów referencyjnych IFHA,
  • wspieranie komercyjnego rozwoju wyścigów konnych na skalę globalną.

IFHA jest jednym z założycieli Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) należącej do Międzynarodowej Konfederacji Sportów Konnych (IHSC) i jest powiązana ze Światową Organizacją Zdrowia Zwierząt (OIE).

IFHA & Longines Award of Merit; Award; 2019

a horse magazine
by Longines

Pasja Longines do sportów jeździeckich sięga 1878 roku, gdy marka wyprodukowała chronograf z grawerunkiem dżokeja i jego wierzchowca. Trzy lata później, model ten był popularny wśród entuzjastów koni na amerykańskich torach wyścigowych. W 1912 roku firma po raz pierwszy wcieliła się w rolę partnera międzynarodowego konkursu w skokach przez przeszkody. Dziś zaangażowanie Longines w świecie sportów jeździeckich obejmuje zawody w skokach przez przeszkody, wyścigi krótko i długodystansowe, a także WKKW.


Discover the Blue Horse
Kalendarz
Longines FEI Jumping Nations Cup of Canada - Langley; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines FEI Jumping Nations Cup of Canada - Langley

2019-05-28 - 2019-06-02
LANGLEY, Canada
Szwajcarski puchar Longines FEI Jumping Nations Cup - Longines CSIO w St. Gallen; Skoki; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
Turniej Longines Global Champions Tour w Hamburgu; Skoki; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Global Champions Tour 2019 w Hamburgu

2019-05-30 - 2019-06-01
HAMBURG, Germany
Archery World Championships; Archery; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Archery World Championships 2019

2019-06-10 - 2019-06-16
Bois-le-Duc, Netherlands
Longines FEI Jumping Nations Cup of Poland - Sopot; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines FEI Jumping Nations Cup of Poland - Sopot

2019-06-13 - 2019-06-16
SOPOT, Poland
Longines Lühmuhlen Horse Trials; Eventing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Lühmuhlen Horse Trials

2019-06-13 - 2019-06-16
Lühmuhlen, Germany
Longines Balve Optimum; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Balve Optimum

2019-06-13 - 2019-06-16
Balve, Germany
Longines Global Champions Tour of Stockholm; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Global Champions Tour of Stockholm

2019-06-14 - 2019-06-16
STOCKHOLM, Sweden
Prix de Diane Longines 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Prix de Diane Longines 2019

2019-06-16 - 2019-06-16
CHANTILLY, France
Royal Ascot; Horse Racing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Royal Ascot 2019

2019-06-18 - 2019-06-22
ASCOT, United Kingdom
Longines FEI Jumping Nations Cup of Netherlands - CSIO Geesteren; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines FEI Jumping Nations Cup of Netherlands - CSIO Geesteren

2019-06-20 - 2019-06-23
Geesteren, Netherlands
Longines Masters of Lausanne; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Masters of Lausanne

2019-06-20 - 2019-06-23
LAUSANNE, Switzerland
Longines Global Champions Tour of Cascais-Estoril; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Global Champions Tour of Cascais-Estoril

2019-06-21 - 2019-06-23
CASCAIS, Portugal
Longines Global Champions Tour of Monaco; Jumping; 2019
Dodaj do mojego kalendarza

Longines Global Champions Tour of Monaco 2019

2019-06-27 - 2019-06-29
MONACO, Monaco
Zobacz wszystkie wydarzenia w

Lip.

Zapisz datę jako
Dodano produkt do porównania!

Proszę wybrać inny zegarek do porównania.

Możesz porównać ze sobą maksymalnie trzy zegarki

Usunąłeś produkt %REF% z listy produktów do porównania
Wyczyściłeś listę produktów do porównania
Uwaga

Działanie porównywarki ogranicza się do 3 pozycji

OK

Czy na pewno chcesz usunąć ten produkt?

Czy na pewno chcesz usunąć wszystko?

Anuluj
OK