Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Sklep
picture E-Sklep
Zegarki
picture Zegarki
Świat Longines
picture Świat Longines
Wyszukiwarka Sklepów
picture Wyszukiwarka Sklepów
Serwis
picture Firma
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ru ja zh-Hans zh-Hant ko pl th tr

Search

Narciarstwo alpejskie

Narciarstwo alpejskie

logo longines
PRZEWIŃ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
Longines gratuluje swemu Ambasadorowi elegancji, Akslowi Lund Svindalowi, wyjątkowej kariery
Are
alpine skiing thumb
2019-02-09

Po 17 latach kariery i występów w Pucharach FIS Alpine Ski World Cup, norweski mistrz narciarski Aksel Lund Svindal wziął dziś po raz ostatni udział w tym wyścigu, zajmując drugie miejsce w biegu zjazdowym.

Uosabiając sportową elegancję Longines od 2007 roku, Aksel Lund Svindal wziął udział w swoim 386 wyścigu w ramach FIS Alpine Ski World Cup, podczas 36 razy sięgnął po zwycięstwo. Do jego największych osiągnięć należą zwycięstwa w mistrzostwach FIS Alpine Ski World Cup w latach 2006/07 i 2008/09 oraz złote medale: w 2010 w Super-G oraz w 2018 podczas olimpiady zimowej w Pjongczangu.

W trakcie swojej kariery Aksel Lund Svindal wykazał się wyjątkową wytrzymałością, wracając do kariery po wielu poważnych kontuzjach, zwłaszcza po spektakularnym wypadku w Kitzbühel w 2016 r.
zobacz więcej
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim Mężczyzn FIS - Kitzbühel 2019
KITZBÜHEL
alpine skiing thumb
2019-01-25

Jako oficjalny partner i sędzia czasowy FIS, marka Longines z dumą świadczyła w zeszły weekend usługi profesjonalnego pomiaru czasu podczas zawodów Hahnenkamm w Kitzbühel, odmierzając zwycięski bieg zjazdowy Dominika Parisa (Włochy), mistrzowski slalom Noëla Clément (Francja) oraz wygraną Josefa Ferstla (Niemcy) w supergigancie.


Marka udzieliła również wsparcia podczas zjazdu Kitz-Charity Trophy, charytatywnej akcji, w trakcie której zawodowi narciarze stają do wyścigu wraz z celebrytami na jednym z odcinków trasy Streif, a dochód z imprezy przekazywany jest rodzinnym gospodarstwom rolnym z północnej, wschodniej i południowej części Tyrolu.

 
zobacz więcej
Longines Hahnenhkam Future Champions
KITZBÜHEL
alpine skiing thumb
2019-01-23

Szwajcarska marka zegarmistrzowska Longines z dumą użyczyła swej nazwy wyścigowi  Future Hahnenkamm Champions organizowanemu przez klub narciarski Kitzbühel w ramach mistrzostw FIS Alpine Ski World Cup. Zespół złożony z trzech dziewcząt i trzech chłopców z siedmiu różnych krajów (Austria, Chorwacja, Czechy, Niemcy Liechtenstein, Słowenia i Szwajcaria) wziął udział w tym międzynarodowym wydarzeniu, w ramach którego odbywał się m.in. slalom gigant i slalom w tym samym dniu. Zwyciężył Team Austria 1, tuż przed zespołami niemieckim i tyrolskim. Wszyscy ich członkowie otrzymali eleganckie czasomierze Longines.

zobacz więcej
Longines chronometrażystą zjazdu na Lauberhorn w Wengen
WENGEN
alpine skiing thumb
2019-01-20

Legendarny zjazd na trasie Lauberhorn w Wengen to najstarszy i być może najtrudniejszy do wygrania spośród klasycznych zjazdów. Marka Longines miała zaszczyt uczestniczyć w tym światowej rangi wydarzeniu jako jego oficjalny partner i chronometrażysta oraz wręczyć eleganckie czasomierze zwycięzcom trzech rozegranych w weekend zawodów: Austriakom Marco Schwarzowi (kombinacja alpejska) i Vincentowi Kriechmayrowi (bieg zjazdowy) oraz Francuzowi Clément Noëlowi (slalom).

zobacz więcej
Szwajcarskie rodzeństwo Mélanie i Loïc Meillard oficjalnie dołącza do rodziny Longines.
alpine skiing thumb
2019-01-11

Szwajcarski producent zegarków Longines z dumą powitał w swojej rodzinie zawodowych narciarzy: rodzeństwo Mélanie i Loïca Meillard. Pochodzący ze Szwajcarii zawodnicy zostali wyróżnieni, między innymi, nagrodą Longines Rising Ski Stars dla najlepszej narciarki (wiek poniżej 21 lat) oraz najlepszego narciarza (poniżej 23 lat) w biegach Pucharu Świata sezonu 2017/2018.
 

Pomimo kontuzji kolana, która od lutego 2018 r. nie pozwalała jej wrócić na stok, sezon 2017/2018 okazał się dla Mélanie Meillard wyjątkowo udany, z trzecim miejscem zdobytym na City Event w Oslo (Norwegia) oraz dziesięciokrotnym ukończeniem Pucharu Świata w pierwszej dziesiątce. W trakcie ostatniego sezonu potrójny Mistrz Świata Juniorów, Loïc Meillard, znalazł się wśród 10 najlepszych narciarzy w siedmiu biegach Pucharu Świata. W obecnym sezonie osiągnął swoje dwa najlepsze wyniki podczas zawodów Pucharu Świata w Saalbach-Hinterglemm, stając na drugim stopniu podium zarówno w slalomie, jak i slalomie gigancie.
 

Nowo nawiązana współpraca doskonale wpisuje się w wieloletnie zaangażowanie marki Longines w świat narciarstwa alpejskiego, w którym pełni rolę oficjalnego partnera i chronometrażysty federacji FIS. Przyjmując Mélanie i Loïca Meillard do prestiżowej rodziny Longines, marka spod znaku uskrzydlonej klepsydry umocniła wsparcie, jakiego udziela przyszłym mistrzom.%break%O nagrodzie Longines Rising Ski Stars
 

Wręczona po raz pierwszy pod koniec sezonu narciarstwa alpejskiego w latach 2012/2013, nagroda Longines Rising Ski Stars przyznawana jest najlepszej narciarce (poniżej 21 lat) i najlepszemu narciarzowi (poniżej 23 lat), biorącym udział w zawodach pucharu FIS Alpine Ski World Cup. Na nagrodę składają się zegarek marki Longines, trofeum oraz nagroda pieniężna.

zobacz więcej
Laureaci nagrody 2018 Longines Rising Ski Stars, szwajcarskie rodzeństwo Mélanie i Loïc Meillard, odwiedzili centralę Longines w Saint-Imier.
SAINT-IMIER
alpine skiing thumb
2018-05-29

Szwajcarski producent zegarków Longines z przyjemnością powitał dziś w Saint-Imier laureatów nagrody 2018 Longines Rising Ski Stars, Mélanie i Loïca Meillardów, którzy odwiedzili centralę firmy. Światowej klasy szwajcarskie rodzeństwo narciarzy, którym towarzyszył wiceprezes i dyrektor ds. marketingu międzynarodowego Longines Juan Carlos Capelli, miało okazję zapoznać się z kolejnymi etapami pasjonującego procesu produkcji zegarka Longines, a także zwiedzić muzeum marki prezentujące jej fascynująca historię na przestrzeni dziesięcioleci.

 

Mélanie, dumna posiadaczka modelu Conquest Saint-Moritz przyznanego jej przez Longines za zwycięstwo w konkursie 2018 Longines Rising Ski Stars, powiedziała: „Gdy po zakończeniu ostatniej edycji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim FIS zdobyliśmy nagrodę Longines Rising Ski Stars, chcieliśmy oczywiście dowiedzieć się więcej o tej uznanej firmie, mającej silne związki z naszym regionem”. Loïc natomiast dodał: „Po odwiedzeniu centrali firmy możemy powiedzieć, że jej bogata historia wywarła na nas duże wrażenie. Podobnie jak Longines, mamy zaszczyt reprezentować nasz region na scenie międzynarodowej”.%break%O nagrodzie Longines Rising Ski Stars

Nagroda Longines Rising Ski Stars, przyznana po raz pierwszy na koniec narciarskiego sezonu 2012/2013, wręczana jest najlepszej młodej narciarce (do 21 lat) i narciarzowi (do 23 lat) uczestniczącym w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim FIS. Na nagrodę składa się statuetka, zegarek Longines i czek na 20 tysięcy franków szwajcarskich.

zobacz więcej
Szwajcarskie rodzeństwo Mélanie i Loïc Meillard laureatami nagrody Longines Rising Ski Stars Prize 2018
alpine skiing thumb
2018-03-18

W Finałach Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim spotkało się 25 najlepszych zawodników i zawodniczek sezonu. W tym roku finałowe rozgrywki odbyły się w szwedzkim kurorcie Åre, który będzie także gospodarzem kolejnych Mistrzostw Świata FIS w narciarstwie alpejskim, a rolę Oficjalnego Partnera i Sędziego Czasowego obu wydarzeń pełni marka Longines. Przy okazji Finałów szwajcarska marka uczciła zakończenie sezonu, przyznając nagrodę Longines Rising Ski Stars Prize. W tym roku wyróżnienie otrzymało pochodzące ze Szwajcarii rodzeństwo: Mélanie Meillard została uznana najlepszą zawodniczką (poniżej 21 lat), a jej brat Loïc Meillard najlepszym zawodnikiem (poniżej 23 lat) sezonu 2017/2018 Pucharu Świata.

 

Dla Mélanie rok 2018 rozpoczął się bardzo dobrze – po raz pierwszy znalazła się na podium Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim, kończąc zmagania City Event w norweskim Oslo na trzecim miejscu. Zawodniczka, która na koniec sezonu miała na swoim koncie 431 punktów, wyprzedzając Katharinę Gallhuber (AUT) z 303 punktami oraz Katharinę Liensberger z 206 punktami, dziesięciokrotnie kończyła zmagania Pucharu Świata w najlepszej dziesiątce. Również potrójny Mistrz Świata Juniorów i zdobywca 299 punktów na koniec sezonu Loïc Meillard ma za sobą udany sezon, zajmując miejsce wśród 10 najlepszych narciarzy w pięciu biegach Pucharu Świata. Po zakończeniu slalomu kobiet Juan-Carlos Capelli, wiceprezes Longines i szef ds. marketingu międzynarodowego, oraz Casper Gebeke ze szwedzkiego oddziału marki wręczyli Loïcowi Meillardowi elegancki zegarek Longines, a także trofeum i czek. Jego siostrę Mélanie, która nie mogła uczestniczyć w Finałach ze względu na kontuzję, reprezentował Jérôme Krieg z organizacji Swiss-Ski, który odebrał to prestiżowe wyróżnienie w jej imieniu.

zobacz więcej
Zobacz wszystkie wiadomości
Poznaj ambasadora
Mikaela Shiffrin
Poznaj ambasadora
Aksel Lund Svindal
2016 Longines Future Ski Champions; Mikaela Shiffrin; St. Moritz
Najważniejsze wydarzenia 2016 Longines Future Ski Champions
Zapoznaj się z najważniejszymi wydarzeniami trzeciej edycji zawodów Longines Future Ski Champions, które po raz pierwszy odbyły się w szwajcarskim kurorcie alpejskim St. Moritz, jako impreza towarzysząca Finałom FIS Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. W tym roku, w unikalnych zawodach wzięło udział 14. młodych narciarzy poniżej 16. roku życia, reprezentujących 14 różnych krajów. Patronat nad imprezą objęła amerykańska narciarka i Ambasadorka Elegancji Longines Mikaela Shiffrin. 
OBEJRZYJ VIDEO
Longines Future Ski Champions 2016
Wieloletnie zaangażowanie Longines w chronometraż sportowy rozpoczęło się w 1878 roku, od pierwszych chronografów wyprodukowanych przez Longines. Bazując na wypracowanej samodzielnie eksperckiej wiedzy, Longines stopniowo rozbudowywał wyjątkowe relacje ze światem sportu. Dziś marka może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w roli chronometrażysty zawodów o randze mistrzostw świata oraz partnera międzynarodowych organizacji sportowych.
Longinestiming.com
Kalendarz
2014
2015
2016
2017
2018
2019
Sty.
Lut.
Mar.
Kwi.
Maj
Cze.
Lip.
Sie.
Wrz.
Paź.
Lis.
Gru.
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Maribor; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Maribor 2019
2019-02-01 - 2019-02-02
MARIBOR, Slovenia
FIS Alpine Ski World Cup Men; Garmisch-Partenkirchen; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Garmisch-Partenkirchen 2019
2019-02-02 - 2019-02-03
GARMISCH-PARTENKIRCHEN, Germany
FIS Alpine Ski World Championships Ladies &  Men; Are; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Championships Ladies & Men - Are 2019
2019-02-05 - 2019-02-17
Are, Sweden
FIS Alpine Ski World Cup Men & Ladies - Stockholm; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men & Ladies - Stockholm
2019-02-19 - 2019-02-19
STOCKHOLM, Sweden
FIS Alpine Ski World Cup Men - Bansko; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Bansko
2019-02-22 - 2019-02-24
BANSKO, Bulgaria
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Crans-Montana; Alpine Skiing; 2019
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Crans-Montana 2019
2019-02-23 - 2019-02-24
CRANS-MONTANA, Switzerland
Zobacz wszystkie wydarzenia w

Mar.

Zapisz datę jako
Dodano produkt do porównania!
Proszę wybrać inny zegarek do porównania. Możesz porównać ze sobą maksymalnie trzy zegarki
Usunąłeś produkt %REF% z listy produktów do porównania
Wyczyściłeś listę produktów do porównania
Uwaga
Działanie porównywarki ogranicza się do 3 pozycji
OK
Czy na pewno chcesz usunąć ten produkt? Czy na pewno chcesz usunąć wszystko?
Anuluj
OK