Go to Main Navigation Go to ariane Go to Social Networks Go to Bottom Navigation
E-Sklep
picture E-Sklep
Zegarki
picture Zegarki
Świat Longines
picture Świat Longines
Wyszukiwarka Sklepów
picture Wyszukiwarka Sklepów
Serwis
picture Firma
 
en en-AU en-GB fr fr-CH de de-CH es it it-CH ru ja zh-Hans zh-Hant ko pl th tr

Search

Narciarstwo alpejskie

Narciarstwo alpejskie

logo longines
PRZEWIŃ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
Laureaci nagrody 2018 Longines Rising Ski Stars, szwajcarskie rodzeństwo Mélanie i Loïc Meillard, odwiedzili centralę Longines w Saint-Imier.
SAINT-IMIER
alpine skiing thumb
2018-05-29

Szwajcarski producent zegarków Longines z przyjemnością powitał dziś w Saint-Imier laureatów nagrody 2018 Longines Rising Ski Stars, Mélanie i Loïca Meillardów, którzy odwiedzili centralę firmy. Światowej klasy szwajcarskie rodzeństwo narciarzy, którym towarzyszył wiceprezes i dyrektor ds. marketingu międzynarodowego Longines Juan Carlos Capelli, miało okazję zapoznać się z kolejnymi etapami pasjonującego procesu produkcji zegarka Longines, a także zwiedzić muzeum marki prezentujące jej fascynująca historię na przestrzeni dziesięcioleci.

 

Mélanie, dumna posiadaczka modelu Conquest Saint-Moritz przyznanego jej przez Longines za zwycięstwo w konkursie 2018 Longines Rising Ski Stars, powiedziała: „Gdy po zakończeniu ostatniej edycji Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim FIS zdobyliśmy nagrodę Longines Rising Ski Stars, chcieliśmy oczywiście dowiedzieć się więcej o tej uznanej firmie, mającej silne związki z naszym regionem”. Loïc natomiast dodał: „Po odwiedzeniu centrali firmy możemy powiedzieć, że jej bogata historia wywarła na nas duże wrażenie. Podobnie jak Longines, mamy zaszczyt reprezentować nasz region na scenie międzynarodowej”.%break%O nagrodzie Longines Rising Ski Stars

Nagroda Longines Rising Ski Stars, przyznana po raz pierwszy na koniec narciarskiego sezonu 2012/2013, wręczana jest najlepszej młodej narciarce (do 21 lat) i narciarzowi (do 23 lat) uczestniczącym w Pucharze Świata w narciarstwie alpejskim FIS. Na nagrodę składa się statuetka, zegarek Longines i czek na 20 tysięcy franków szwajcarskich.

zobacz więcej
Szwajcarskie rodzeństwo Mélanie i Loïc Meillard laureatami nagrody Longines Rising Ski Stars Prize 2018
alpine skiing thumb
2018-03-18

W Finałach Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim spotkało się 25 najlepszych zawodników i zawodniczek sezonu. W tym roku finałowe rozgrywki odbyły się w szwedzkim kurorcie Åre, który będzie także gospodarzem kolejnych Mistrzostw Świata FIS w narciarstwie alpejskim, a rolę Oficjalnego Partnera i Sędziego Czasowego obu wydarzeń pełni marka Longines. Przy okazji Finałów szwajcarska marka uczciła zakończenie sezonu, przyznając nagrodę Longines Rising Ski Stars Prize. W tym roku wyróżnienie otrzymało pochodzące ze Szwajcarii rodzeństwo: Mélanie Meillard została uznana najlepszą zawodniczką (poniżej 21 lat), a jej brat Loïc Meillard najlepszym zawodnikiem (poniżej 23 lat) sezonu 2017/2018 Pucharu Świata.

 

Dla Mélanie rok 2018 rozpoczął się bardzo dobrze – po raz pierwszy znalazła się na podium Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim, kończąc zmagania City Event w norweskim Oslo na trzecim miejscu. Zawodniczka, która na koniec sezonu miała na swoim koncie 431 punktów, wyprzedzając Katharinę Gallhuber (AUT) z 303 punktami oraz Katharinę Liensberger z 206 punktami, dziesięciokrotnie kończyła zmagania Pucharu Świata w najlepszej dziesiątce. Również potrójny Mistrz Świata Juniorów i zdobywca 299 punktów na koniec sezonu Loïc Meillard ma za sobą udany sezon, zajmując miejsce wśród 10 najlepszych narciarzy w pięciu biegach Pucharu Świata. Po zakończeniu slalomu kobiet Juan-Carlos Capelli, wiceprezes Longines i szef ds. marketingu międzynarodowego, oraz Casper Gebeke ze szwedzkiego oddziału marki wręczyli Loïcowi Meillardowi elegancki zegarek Longines, a także trofeum i czek. Jego siostrę Mélanie, która nie mogła uczestniczyć w Finałach ze względu na kontuzję, reprezentował Jérôme Krieg z organizacji Swiss-Ski, który odebrał to prestiżowe wyróżnienie w jej imieniu.

zobacz więcej
Ambasadorka Elegancji Longines Mikaela Shiffrin po raz drugi zwycięża w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim
alpine skiing thumb
2018-03-18

Marka Longines gratuluje swojej Ambasadorce Elegancji Mikaeli Shiffrin zdobycia drugiej w karierze Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Uzyskując wynik 1773 punktów, wyprzedziła na podium Szwajcarkę Wendy Holdener, która zdobyła 1168 punktów, oraz Słowaczkę Petrę Vlhovą z 977 punktami na koncie. Sezon 2017/2018 Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim był dla Mikaeli wyjątkowo udany, ponieważ po raz piąty w karierze udało jej się także zdobyć Kryształową Kulę w slalomie za siedmiokrotne zwycięstwo w tej konkurencji. Mimo że amerykańska zawodniczka jest specjalistką w dyscyplinach technicznych, to w grudniu udało jej się odnieść pierwsze w karierze imponujące zwycięstwo w Pucharze Świata w narciarstwie zjazdowym rozgrywanym w kanadyjskim Lake Louise.

 

W klasyfikacji generalnej mężczyzn po raz siódmy zwyciężył Austriak Marcel Hirscher, pokonując norweskich zawodników – Henrika Kristoffersena i Ambasadora Elegancji Longines, Aksela Lunda Svindala.

 

Jako Oficjalny Partner i Sędzia Czasowy zawodów FIS, marka Longines miała zaszczyt nagrodzić zwycięzców klasyfikacji generalnej – Mikaelę Shiffrin i Marcela Hirschera – i wręczyć im eleganckie zegarki Longines. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbyła się w szwedzkim Are w ramach Finałów Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim.

zobacz więcej
2018 Longines Future Ski Champions
alpine skiing thumb
2018-03-16

Marka Longines, we współpracy z Międzynarodową Federacją Narciarską (FIS), której jest Oficjalnym Partnerem i Sędzią Czasowym, z dumą zaprezentowała piątą edycję zawodów Longines Future Ski Champions, jedynego w swoim rodzaju konkursu dla najlepszych narciarzy poniżej 16 roku życia. W tym roku wyścig odbył się w ramach finałów Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim w szwedzkim kurorcie Åre. Pochodzący z dwunastu różnych państw i wybrani przez poszczególne stowarzyszenia krajowe młodzi sportowcy wzięli udział w slalomie gigancie z dwoma przejazdami na tym samym stoku, na którym rozegrano Puchar Świata. System pomiaru czasu Longines oraz warunki na trasie były identyczne jak podczas oficjalnego konkursu.

 

Zwycięzcą tegorocznej edycji został zawodnik z Włoch, Thomas Lorenzo Bini, który osiągnął czas 2:12.16. Za nim uplasowali się Francuz Benjamin Hoareau (+0.31) oraz Szwed Anton Rösnäs (+1.59). Thomas otrzymał trofeum oraz zegarek marki Longines, które wręczyli wiceprezes i dyrektor marketingu międzynarodowego Longines Juan-Carlos Capelli, sekretarz generalna FIS Sarah Lewis oraz Ambasador Elegancji Longines Aksel Lund Svindal. Ponadto krajowy związek sportowy zwycięzcy, Federazione Italiana Sport Invernali, otrzymał czek z przeznaczeniem na promocję narciarstwa wśród młodych osób.

 

W wieczór poprzedzający konkurs sportowcy wzięli udział w zorganizowanej w samym centrum Åre ceremonii losowania numerów startowych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek udzielonych przez Ambasadorkę Elegancji Longines oraz patronkę wydarzenia Mikaelę Shiffrin. Ceremonię zakończono uruchomieniem zegara odliczającego czas do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Åre 2019 w obecności przedstawicieli FIS i Komitetu Organizacyjnego. Oficjalnym Partnerem i Sędzią Czasowym przyszłorocznych mistrzostw będzie marka Longines.

 

Wyścig Longines Future Ski Champions jest jedną z inicjatyw marki Longines mających na celu promocję sportu wśród młodzieży oraz odkrywanie młodych talentów. W ramach tych działań szwajcarski producent zegarków organizuje turniej tenisa dla obiecujących młodych zawodników w Roland-Garros, Longines Future Tennis Aces, oraz wyścig dla młodych jeźdźców Prix Longines Future Racing Stars, który odbywa się podczas Prix de Diane Longines w Chantilly.

 

Oficjalny Zegarek finałów Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim 2017/2018

Finały Pucharu Świata FIS w narciarstwie alpejskim są dla marki Longines okazją do zaprezentowania Oficjalnego Zegarka sezonu 2017/2018, modelu Conquest V.H.P. Zegarek „Very High Precision” to efekt najnowszych osiągnięć technologii kwarcowej, łącząc w sobie doskonałą precyzję, wysoki poziom techniki oraz sportowy design naznaczony niepowtarzalną elegancją marki. Model ze srebrną tarczą oraz bransoletą ze stali nierdzewnej wyposażony jest w ułatwiającą wybór ustawień inteligentną koronkę oraz wieczny kalendarz.

 

Wyniki tegorocznego wyścigu Longines Future Ski Champions
 

Ranking

Numer startowy

Kraj

Imię i nazwisko

Przejazd 1

Przejazd 2

Suma

Różnica

1

9

Włochy

Thomas Lorenzo Bini

01:06.28

01:05.88

02:12.16

 

2

5

Francja

Benjamin Hoareau

01:06.52

01:05.95

02:12.47

+0.31

3

6

Szwecja

Anton Rösnas

01:06.58

01:07.17

02:13.75

+1.59

4

2

USA

Jack Reich

01:06.93

01:07.66

02:14.59

+2.43

5

4

Japonia

Taiyo Kuwabara

01:09.10

01:08.36

02:17.46

+5.30

6

11

Kanada

Heiko Ihns

01:10.17

01:10.16

02:20.33

+8.17

7

10

Finlandia

Erik Saravuo

01:10.30

01:10.18

02:20.48

+8.32

8

3

Korea Południowa

Mingyu Kang

01:11.85

01:11.48

02:23.33

+11.17

9

7

Niemcy

Marinus Sennhofer

01:15.38

01:08.09

02:23.77

+11.61

przejazd 1

nieukończony

1

Chorwacja

Tvrtko Ljutic

       

przejazd 1

nieukończony

8

Norwegia

Jesper Wahlqvist

       

przejazd 1

nieukończony

12

Szwajcaria

Nicolas Macheret

       
zobacz więcej
Losowanie numerów startowych dla zawodników Longines Future Ski Champions 2018
alpine skiing thumb
2018-03-15

Dziś wieczorem przeprowadzono ceremonię losowania numerów startowych dla uczestników piątej edycji zawodów Longines Futur Ski Champions, które odbędą się następnego dnia w szwedzkim Åre w ramach finałów pucharu FIS Alpine World Cup. Reprezentujący dwanaście krajów młodzi sportowcy, którzy nie ukończyli jeszcze 16 lat, będą rywalizować podczas dwukrotnego zjazdu trasą slalomu gigant na oficjalnym stoku Pucharu Świata. Zwycięzca otrzyma puchar oraz zegarek marki Longines. Młodzi narciarze mieli okazję poznać patronkę zawodów, Ambasadorkę Elegancji Longines Mikaelę Shiffrin, która udzieliła im paru wskazówek dotyczących fizycznego i mentalnego przygotowania do wyścigu.

 

Po ceremonii, która odbyła się w centrum miasteczka, odsłonięto przygotowany we współpracy z marką Longines, oficjalnym partnerem i chronometrażystą zawodów, zegar odliczający czas do rozpoczęcia pucharu FIS Alpine World Ski Championships 2019. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz Komitetu Organizacyjnego zawodów w Åre w 2019 roku.

 

Lista uczestników

 

Kanada 

Heiko Ihns

Chorwacja 

Tvrtko Ljutić

Finlandia 

Erik Saravuo

Francja

Benjamin Hoareau

Niemcy 

Marinus Sennhofer

Włochy 

Lorenzo Bini

Japonia

Taiyo  Kuwabara

Norwegia 

Jesper Wahlqvist

Korea Południowa

Mingyu Kang

Szwecja

Anton Rösnäs

Szwajcaria

Nicolas Macheret

USA

Jack Reich

zobacz więcej
Puchar Świata Mężczyzn FIS Alpine Ski World Cup w Kitzbühel
alpine skiing thumb
2018-01-22

Szwajcarska marka Longines z dumą pełni rolę oficjalnego chronometrażysty zawodów rozgrywanych na szczycie Hahnenkamm w austriackim Kitzbühel, włącznie z wyczekiwanym przez kibiców biegiem zjazdowym, którego zwycięzcą okazał się Thomas Dressen z Niemiec, a tuż za nim uplasowali się Beat Feuz ze Szwajcarii oraz Hannes Reichelt z Austrii. Z uwagi na duże prędkości rozwijane przez narciarzy podczas zjazdu zastosowano nową technologię pomiaru czasu i gromadzenia danych – przełomowy system Longines Live Alpine Data, na który składają się zamocowane do butów zawodników chipy wyposażone w radiolokator i czujnik ruchu. Jedną z funkcji systemu jest ciągły, prowadzony w czasie rzeczywistym pomiar prędkości zawodników.

 

Jako oficjalny partner Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), Longines miało zaszczyt wesprzeć organizację pucharu KitzCharity – wyścigu rozgrywanego na przerażająco wymagającym zjeździe, w którym obok profesjonalnych narciarzy startują też znane osobistości. Fundusze zebrane dzięki temu wydarzeniu przekazywane są na konto miejscowej fundacji charytatywnej.

 

Oficjalnym zegarkiem Pucharu Świata FIS Alpine Ski World Cup w sezonie 2017/2018 jest model Conquest V.H.P. Czasomierz ten stanowi najdoskonalsze rozwinięcie technologii kwarcowej, łącząc w sobie wysoką precyzję, dopracowanie techniczne, sportowy design i niepowtarzalną elegancję marki.

zobacz więcej
Puchar Świata Mężczyzn FIS Alpine Ski World Cup w Wengen
alpine skiing thumb
2018-01-15

Szwajcar Beat Freuz, zwycięzca biegu zjazdowego w Wengen, a także pochodzący z Norwegii Aksel Lund Svindal, zdobywca drugiego miejsca i Ambasador Elegancji Longines, oraz trzeci na podium Austriak Matthias Mayer otrzymali od marki Longines zegarki ze specjalnym grawerunkiem.

 

W miniony weekend Longines, jako oficjalny partner Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), miało przyjemność pełnić rolę chronometrażysty podczas zjazdu na Lauberhorn, uznawanego za najstarszy etap Pucharu Świata i jeden z najtrudniejszych. Znane na całym świecie za sprawą spektakularnego skoku Hundschopf zawody każdego roku przyciągają tysiące widzów kibicujących swoim faworytom.

 

Oficjalnym zegarkiem Pucharu Świata FIS Alpine Ski World Cup w sezonie 2017/2018 jest model Conquest V.H.P. Czasomierz ten stanowi najdoskonalsze rozwinięcie technologii kwarcowej, łącząc w sobie wysoką precyzję, dopracowanie techniczne, sportowy design i niepowtarzalną elegancję marki.

zobacz więcej
Zobacz wszystkie wiadomości
Poznaj ambasadora
Mikaela Shiffrin
Poznaj ambasadora
Aksel Lund Svindal
2016 Longines Future Ski Champions; Mikaela Shiffrin; St. Moritz
Najważniejsze wydarzenia 2016 Longines Future Ski Champions
Zapoznaj się z najważniejszymi wydarzeniami trzeciej edycji zawodów Longines Future Ski Champions, które po raz pierwszy odbyły się w szwajcarskim kurorcie alpejskim St. Moritz, jako impreza towarzysząca Finałom FIS Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. W tym roku, w unikalnych zawodach wzięło udział 14. młodych narciarzy poniżej 16. roku życia, reprezentujących 14 różnych krajów. Patronat nad imprezą objęła amerykańska narciarka i Ambasadorka Elegancji Longines Mikaela Shiffrin. 
OBEJRZYJ VIDEO
Longines Future Ski Champions 2016
Wieloletnie zaangażowanie Longines w chronometraż sportowy rozpoczęło się w 1878 roku, od pierwszych chronografów wyprodukowanych przez Longines. Bazując na wypracowanej samodzielnie eksperckiej wiedzy, Longines stopniowo rozbudowywał wyjątkowe relacje ze światem sportu. Dziś marka może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w roli chronometrażysty zawodów o randze mistrzostw świata oraz partnera międzynarodowych organizacji sportowych.
Longinestiming.com
Kalendarz
2014
2015
2016
2017
2018
2019
Sty.
Lut.
Mar.
Kwi.
Maj
Cze.
Lip.
Sie.
Wrz.
Paź.
Lis.
Gru.
FIS Alpine Ski World Cup Men; Beaver Creek
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Beaver Creek
2018-11-30 - 2018-12-02
BEAVER CREEK, United States
FIS Alpine Ski World Cup Ladies; Lake Louise
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Lake Louise
2018-11-30 - 2018-12-02
LAKE LOUISE, Canada
FIS Alpine Ski World Cup Ladies; St.Moritz
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - St. Moritz
2018-12-08 - 2018-12-09
ST. MORITZ, Switzerland
FIS Alpine Ski World Cup Men; Val d'Isère
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Val d'Isère
2018-12-08 - 2018-12-09
VAL D'ISÈRE, France
FIS Alpine Ski World Cup Men; Val Gardena; Alpine Skiing
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Val Gardena
2018-12-14 - 2018-12-15
VAL GARDENA, Italy
FIS Alpine Ski World Cup Ladies; Val d'Isère; Alpine Skiing
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Val d'Isère
2018-12-14 - 2018-12-16
VAL D'ISÈRE, France
FIS Alpine Ski World Cup Men; Alta Badia; 2018; Alpine Skiing
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Alta Badia
2018-12-16 - 2018-12-17
ALTA BADIA, Italy
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Madonna di Campiglio
2018-12-22 - 2018-12-22
MADONNA DI CAMPIGLIO, Italy
FIS Alpine Ski World Cup Ladies; Semmering
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Ladies - Semmering
2018-12-28 - 2018-12-29
SEMMERING, Austria
FIS Alpine Ski World Cup Men; Bormio; 2018
Dodaj do mojego kalendarza
FIS Alpine Ski World Cup Men - Bormio 2018
2018-12-28 - 2018-12-29
BORMIO, Italy
Zobacz wszystkie wydarzenia w

Sty.

Dodano produkt do porównania!
Proszę wybrać inny zegarek do porównania. Możesz porównać ze sobą maksymalnie trzy zegarki
Usunąłeś produkt %REF% z listy produktów do porównania
Wyczyściłeś listę produktów do porównania
Uwaga
Działanie porównywarki ogranicza się do 3 pozycji
OK
Czy na pewno chcesz usunąć ten produkt? Czy na pewno chcesz usunąć wszystko?
Anuluj
OK